Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A parlament által jelenleg is tárgyalt szociális szövetkezetekről szóló törvény módosítása a radikális párt szerint tovább mélyíti a társadalmi igazságtalanságot és a pozitív diszkriminációt a ténylegesen rászorulók rovására.
A Jobbik szerint a parlament által jelenleg is tárgyalt szociális szövetkezetekről szóló törvény módosítása tovább mélyíti a társadalmi igazságtalanságot és a pozitív diszkriminációt a ténylegesen rászorulók rovására. Erről Vágó Sebestyén beszélt keddi sajtótájékoztatóján. A jobbikos politikus ismertette: jelenleg körülbelül 200 szociális szövetkezet van az országban, de ezeknek mindössze 30 százaléka működik ténylegesen. Az ellenzéki párt szerint ez nagyrészt annak is köszönhető, hogy a szociális szövetkezetek - az egy országos kisebbségi önkormányzati tag kötelezővé tételével – létrehozását lényegében a magyarországi cigányság támogatására „hegyezték ki”.
Vágó Sebestyén hangsúlyozta, a pozitív diszkriminációt erősíti az is, hogy az új törvényben a tagi jogviszony és a tagi részesedés bevezetése rögzíti: a tagi jogviszonnyal rendelkezők számára teljes mértékben fizetik az egészségügyi hozzájárulást. Ez szerinte azt jelenti, hogy „ha valaki egy szalmaszálat keresztbe tesz és cserébe egy szem kukoricát kap a szövetkezettől”, akkor kifizetik neki a 6600 forintos egészségügyi hozzájárulást. Eközben ugyanakkor vannak olyan emberek az országban, akiket több évtizednyi munkaviszony után elbocsátottak, azóta sem kapnak munkát, nincs pénzük az egészségügyi hozzájárulásra, így adott esetben maguknak kell állniuk a kórházi ellátásukat – mondta, rögzítve: ez elfogadhatatlan.